Konkurs artystyczny „Mama i ja”

Z okazji zbliżającego się Dnia Matki ogłaszamy Konkurs integracyjny „Mama i ja”.

Matka, mama, mamusia – to najważniejsza osoba w życiu każdego z nas. To Ona od momentu narodzin otacza nas opieką, śmieje się razem z nami i wraz z nami płacze, a kiedy trzeba - broni. Wychowanie i opieka nad dzieckiem, zwłaszcza tym niepełnosprawnym (lub jak kto woli - sprawnym inaczej) to ciężka i długa droga, to czas wyrzeczeń i małych radości. Bez względu na predyspozycje psychiczne, fizyczne, status społeczny, rasę, religię, wiek, czy miejsce zamieszkania, mama jest potrzebna i najukochańsza. W każdym wieku, nawet bardzo dorosłym, czujemy się przy Niej jak dziecko. To właśnie matka bierze na siebie ogrom obowiązków, aby jej dziecku żyło się jak najlepiej.

Celem naszego Konkursu jest szerzenie wśród dzieci i dorosłych idei wspólnej pracy, integracji z najbliższym środowiskiem, również z osobami, które mają problemy, zrozumienie dla odmienności, pomoc osobom mniej sprawnym intelektualnie i fizycznie, a wszystko to za pomocą sztuki i literatury.

Zachęcamy do wspólnej twórczości: dzieci, dorosłych, rodziców, babcie, dziadków, ciocie, wujków, przyjaciół, sprawnych i sprawnych trochę mniej oraz każdą osobę, która tworzy do szuflady. Pokażcie co potraficie! Życzymy udanych realizacji. Dla zwycięzców mamy atrakcyjne nagrody! Wszystkie szczegóły w Regulaminie konkursu.

Ogólne warunki konkursu:

Wykonanie pracy nawiązującej do tytułu Konkursu „Mama i ja”. Konkurs jest ukierunkowany na dzieci i osoby autystyczne, w szczególności osoby z Zespołem Aspergera, ale ma charakter otwarty i integracyjny, dlatego mogą brać nim udział wszyscy w wieku od 1 do 100 lat. Oceniamy zarówno prace indywidualne, jak i zespoły.

Kategorie prac:

  • Praca plastyczna wykonanych dowolną, płaską techniką tradycyjną, format pracy nie powinien przekraczać A3.
  • Praca poetycka lub literacka powinna zmieścić się na jednej kartce formatu A4. Może to być wiersz lub krótki utwór epicki (opowiadanie, celny esej, rozprawka, baśń, itp).

Każdy Uczestnik konkursu może wykonać do czterech prac konkursowych.

Prace należy nadsyłać lub dostarczyć osobiście wraz z załącznikiem na adres: 40‑236 Katowice ul. Łączna 1/32 z dopiskiem Konkurs „Mama i ja” lub za pośrednictwem poczty elektronicznej na adres mailowy autyzmkonkurs@gmail.com

Termin składania prac upływa w dniu 20.06.2013r. (decyduje data stempla pocztowego).

Nagrody ufundowali:

  • Sklep dla plastyków „Matejko”
  • Sklep dziecięcy „Fido”
  • Wydawnictwo „Zielona Sowa”
  • Dom Wydawniczy „Rebis”
  • Oficyna Literacka „Noir sur Blanc”
  • Wydawnictwo Literackie
  • Nagrodę specjalną łóżeczko turystyczne Simplo ufundowała marka CARETERO

Punkty konsultacyjne

Grupy wsparcia

Nordic Walking